tipy

Návody

bar03_dot3x3_blue.gif

Nastavení Javy pro přístup na GPRS(wap)

Výhoda přístupu na GPRS přes javu na vašem mobilu je ta, že přenesené kilobajty se neplatí sazbou pro Wap, ale cenou kiobajtů za Mobilní internet. Kilobaj tak nestojí např. 0,70 Kč ale 0.06 (u Eurotel Go).

 • Ve webových relacích vytvořte Nový záznam a vyplňte pouze jméno a APN pro GPRS podle Tabulky

Operátor:

Služba 

APN pro GPRS

Eurotel 

Tarifní zákazníci 

internet 

Go

gointernet

Oskar

Tarifní zákaznicí

internet

Oskarta

ointernet

T-Mobile

 

internet.t-mobile.cz

 • Nově vytvořený profil nastavte jako výchozí
 • V menu - nastavení java - přístup k síti vyberte volbu potvrzení přistupu na intrenet, která je vám nejbližší
 • Dále ještě v Nastavení Java změňte IP DNS podle vašeho operátora:

 

Eurotel - tarif

Eurotel - Go

Oskar

T-Mobile

Primární server DNS

160.218.10.200

160.218.10.201

217.77.161.130

62.141.0.1

Sekundární server DNS

160.218.43.200

194.228.2.1

217.77.161.131

62.141.0.2

Tabulka ze serveru www.mobil.cz

Sekundární DNS použijte jen tehdy, není-li funkční primární.
 

E-mail do C450 - Simple mail

Tento návod je volný přepis z http://ace.ic.cz/index.php?action=java

Nastavení mobilu pro přístup java aplikací na internet najdete zde.

Konečně se mi povedlo zprovoznit E-mailový klient v C450. Jedná se o jednoduchou java aplikaci, která má všechny základní funkce jednoduchého e-mailového klienta. Návod jde použít pro všchny motoroly s javou.
Aplikaci můžete nainstalovat do mobilu přes následující odkazy:

Pokud můžete nahrávat Java aplikace přes kabel z počítače, stáhněte tyto 2 soubory:

SimpleMail.jar

Download (46 kB)

SimpleMail.jad

Download (0,01 kB)

A přes Motorola Midway otevřete soubor SimpleMail.jad, který nahraje do mobilu samotný program v souboru SimpleMail.jar. Oba dva tyto soubory musí být ve stejném adresáři.

Pokud nemůžete nahrávat Java programy přes kabel, tak zadejte do wapového prohlížeče tento odkaz:

http://motorolac.wz.cz/java/SimpleMailHttp.jad

Následně so do mobilu stáhne a nainstaluje soubor SimpleMail.jar .

Po úspěšném nainstalování aplikace můžete nastavit E-mailové účty ručně (problém se zadáváním hesla-nejde psát malé znaky), nebo použít Webovou správu stránky ace.ic.cz.
Výhoda webové zprávy je, že lze nastavit Simple Mail předem na osobním počítači a vyzkoušet tak funkčnost nastavení. Dále odpadá problém se zadáváním hesla k přihlášení k emailovému účtu.

Po registraci (hlavně použijte nějeké jednoduché heslo se všemi písmeny velkými a bez čísel, např MAGMA, MOTOROLAC ;)) a přihlášení lze ve Webovoé správě přidávat účty a kontakty, měnit nastavení aplikace a nastavovat spamový filtr. Nejdůležitější je přidat funkční účet. Většina českých Freemailů má smtp a pop3 stejné jako www adresu stránky(např. pop3.seznam.cz, smtp.centrum.cz). Pokud jsou parametry zadaný správně, po Testu se vypíšou nové zprávy na vašem účtu.

Teď už jenom stačí účty z webové správy nahrát do telefonu. Je potřeba mít správně nastavený telefon, aby se dostaly javové aplikace k interentu.

 1. V aplikaci (menu nastavení) nastavte jméno a heslo pro webovou správu.
  !! Pod hvězdičkama v heslu se zapisujou jenom velká písmena
 2. Improtujte data ze serveru

Takto se vám do mobilu nahrajou veškerá nastavení, kontakty a spamový filtry. Tyto data jde taky z mobilu na server nahrávat, což se dá využít, pokud potřebujete aplikaci smazat a nechcete znovu vytvářet všechny kontakty.

A aplikace je připravena k používání.

Za tip a návod děkuju Janu Cic.. Snad je muj přepis návodu pochopitelný, což u mě často není zvykem... :)

ICQ do C450

Mimo Emailu se mi podařilo taky zprovoznit chatovacího klienta pro ICQ. Jmenuje se Papala: http://instant.papla.pl/text.asp?file=instant_mob.html . Děkuju za tip znovu Janu Cic. ... Návod jde použít pro všechny motoroly s javou..

 

Aplikaci můžete nainstaklovat do mobilu přes následující odkazy:

Pokud můžete nahrávat Java aplikace přes kabel z počítače, stáhněte tyto 2 soubory:

Papala.jar

Download (46 kB)

Papala.jad

Download (0,01 kB)

A přes Motorola Midway otevřete soubor Papala.jad, který nahraje do mobilu samotný program v souboru SimpleMail.jar. Oba dva tyto soubory musí být ve stejném adresáři.

Pokud nemůžete nahrávat Java programy přes kabel, tak zadejte do wapového prohlížeče tento odkaz:

http://motorolac.wz.cz/java/PapalaHttp.jad

Následně so do mobilu stáhne a nainstaluje soubor Papala.jar .

 

Asi nemá smysl přepisovat návod, který jsem sám použil:

 Návod k aplikaci Papala: http://semania.mobilmania.cz/content/view/1128/2/

Nastavení mobilu pro přístup java aplikací na internet najdete zde.

 

Stahování souborů z telefonu do počítače

Pokud chcete telefon připojit k počítači, máte "dvě možnosti". Buď vám stačí telefon použít jen jako modem a možná i poslat z počítače nějakou tu smsku, nebo stahovat a nahrávat do telefonu obrázky.

1. Zprovoznění USB modemu(AT módu)
Nejdříve je třeba stáhnout ovladače pro motorola handset USB modem.
    a) C350/ C450 / C550, stáhněte tyto ovladače: Motorola USB handset driver . Nainstalujte       je, a teprve poté připojte telefon k počítačí. Mělo by se objevit okno s novým hardwarem,       tak vyberte najít ovladače automaticky. Vše by se mělo nainstalovat a objeví se Motorla       USB modem.
     b) V188/ C650/ V200 možná i V600 atd.(novější telefony)
            Win XP/2000: Tento archiv
            Win 98/ME: Tento archiv
      Připojte telefon a v okně pro nový hardware vyberte najít ovladače ručně, a zadejte cestu       k rozbelenému archívu podle vašeho operačního systému.
Pokud máte toto vše v pořádku nainstalované, a ve správci zařízení se objevila polažka Motorola USB modem, máte vyhráno. Nyní můžete použít např. tyto programy:

Motorola_Manager_0.1.4.5.zip

Download (0,9 MB)

P2KTools07.zip

Download (1,6 MB)

 Oba programy umožnují se připojit v tzv. AT modu, tzn. že se využívá motorola USB modem. Jediná záludnost v těchto programech je ta, že se musí správně nastavit COM port, přes který je telefon připojen, normálně to bývá COM4. P2K tools je třeba ještě změnit na AT mode.

2. Zprovoznění stahování obrázků(P2K módu)
 Pokud chcete využívat služeb P2K, je třeba zprovoznit AT mod!(viz výše, bod 1).
 Zde se návod dělí podle operáčních systémů:

 • WIN XP/2K: Nejprve stáhněte P2K ovladače: P2K ovladače , u některých programů(jako jsou nové verze P2K tools, plugin do total commanderu) nejsou potřeba.
  Teď je třeba stáhnout nějaký program, které najdete v sekci download, pro příklad asi nejpoužívanější(doporučuji P2K tools):

P2KTools07.zip

Download (1,6 MB)

P2Kman.zip

Download (0,2 MB)

  Popis programům najdete v sekci download.
  Nyní programy spusťte, a dejte připojit(u P2K tools je třeba přepmput do P2K modu). Mělo by se objevit okno s instalací nového hardwaru, tak dejte vyhledat ručně a zadejte cestu k P2K ovladačům(u P2K tools jsou v adresáří programu). Těchto oken by mělo být asi 5(zase P2K tools - nemusí se nutně tyto okna objevit, vyhráno máte tehdy, pokud se dole ve stavovém panelu rozsvítí zelené kolečko).
  Nyní můžete soubory vesele stahovat. Raději ale nic vám nevlastního nemažte, jelikož by mohlo dojít k poškození telefonu.

 • Win 98: U windows 98 je ke zprovoznění P2Kmana stáhnot ProductSupportTools. Jedná se o větší program (13MB), ale po jeho nainstalování máte jistotu, že bude fungovat. Po nainstalování PST se začnou instalovat ovladače. Pokud to nemůže nějaký ovladač najít, stáhněte ještě balík  P2K_driver_2.3.zip. Kdyby vám cokoliv nešlo, napište mi na mail.
  Potom je ještě možnost nainstalovat jenom ovladače
  P2K_driver_2.3.zip, ale nemám to odzkoušené. Stáhněte balík s ovladači a rozbalte jej. Spusťte P2Kman_pst a po spuštění se začnou instalovat ovladače.
  Pro win 98 je potřeba stáhnou P2Kman_pst. Není tak přehledný jako P2Kman, který pod Win 98 nefunguje.

P2Kman_pst.zip

Download (0,2 MB)

  Pokud proběhla instalace ovladačů v pořádku, můžete začít s programem pracovat. Bohužel nefunguje úplně správně. Po delším spuštění se otevře okno aplikace se všemi soubory v mobilu.
  Pokud chcete nějaký soubor z mobilu stáhnout(vyfocený obrázek), klikněte na soubor a dejte Download file. Ignorujte chybovou hlášku a dejte znovu download file. Soubor se stáhne a objeví se výzva k uloži jako.
  Upload souborů do mobilu je taky nepohodlný. Nahrávání sice proběhne úspěšněě, ale lze uploadovat pouze jediný soubor. Po dokončení se znovu načítá FileList, což trvá asi 15 sekund.


Jak vydíte, zprovoznění P2K není vůbec jednoduché, objevuje se stále mnoho chyb nebo nečekaných událostí. Bohužel si nebudu vědět se všema rady.

Nemažte žádné soubory, které jste si do telefonu sami nenahrály!
Může dojít k poškození telefonu, a raději neměnte nic, a pokud vám to nedá, tak si to předem zálohujte. Nezapomeňte, že je vše na vaše vlastní riziko, a můžete přijít o záruku!

Nahrávání java aplikací

Pro odblokování java nahrávání java aplikací, je třeba zprovoznit P2K tools v P2K modu(viz výše). Připojte telefon a jděte do  Other Features - Java - Read options - zaškrt. Java App loader a nakonec Save options. Nyní telefon ještě vypněte a zapněte..

Pro samotné nahrávání aplikací slouží Motorola Midway:

Motorola_MIDway_v2.8.zip

Download (0,3 MB)

Práce s programem je jednoduchá a zvládne ji každý se základy angličtiny, jen nezapomeňte nastavit Com port(většinou je to COM4.
Před nahráním souboru do telefonu je třeba telefon odpojit od kabelu, jít do menu - nastavení java - satžení aplikací java.  Objeví se hláška připojte kabel, tak odělejte. Mělo by se objevit připojení jal je aktivní. Nyní můžete použít program.
Pozor! pokud aktivujete stažení aplikací java, nelze telefon použít jako modem!

 

Odblokování Blikání telefonu

Tento návod už je celkem složitý a doporučuji ho jenom zkušenějším čtenářům. Ale výsledkem je reakce telefonu blikáním na zvukové vzruchy z mikrofonu a ještě nějaké funkce navíc.

Stručný návod se screenshoty najdete zde: Klubová světla
Děkuji za něj Moonovy a JirinP za jeho zpracování. 


Základem je upravení těchto seemů:

  offset 37: bit 2 -> Zapnout(1)(Status Light)
  offset 59: bit 3 -> Zapnout(1)(Club lights)
  offset 63: bit 2 i 3 -> Zapnout(1)(Ring light, Club lights)
  offset 65: bit 0 -> Zapnout(1)(Event Lights)

A nakopírování souboru funlight.pat do adresáře /a/mobile/audio + vymazání mytone.db. Soubor Funlight pro C450 a C550 naleznete zde:

Funlight.zip

Download (0,02 MB)

Pro ostatní telefony v sekci download(úplně dole;)).
Potom stačí telefon restartovat a objeví se nové položky

  Styly upozornění - přibude Světla při zvonění a Světla událostí - sv. událostí - při nabíjení bude telefon blikat(nejde bohužel rozsvítit) - jdou vypnout a zapnout...

  Nastavení-Další nastavení-Základní nastavení - přibude Světelná indikace - ???

  Nastavení-Další nastavení-Personalizace - přibudou Klubová světla - po vybrání šablony a navrácení do pohotovostního stavu bude telefon reagovat blikáním

Seemy by měly jít také upravit v P2K tools 0.7 a vyšší v P2K modu položce Other features - Multimedia - Club light atd.. Obrázek . Ale nemám to vyzkoušené.:(

Vše jen na vlastní riziko...

Jednoduch e-mail

Pokud potřebujete rychle zkontrolovat, eventuálně si přečíst nové e-maily na vaší schránce, pak se vám určitě hodí link na tuhle stránku: http://wapmail.wz.cz/wap/ .

Jedná se totiž o wapovou stránku, kde zadáte svúj e-mail a heslo, a skript už sám vygeneruje pop3 server vaší schránky, přihlásí se a nové zprávy zpracuje do wml kódu a odešle je zpátky na váš mobilní telefon. Poštu lze pouze číst.
Výhodou tohoto programu je, že nemusíte stahovat žádnou java aplikaci, která jenom zabírá místo, ale vše uděláte z wapového prohlížeče. Celkové stáhnuté kilobajty jsou také malé. Pop3 server skript zjišťuje tak, že "opíše" adresu za zavináčem. Další užitečné informace nalznete na http://wapmail.wz.cz .

Skrytý diktafon

Že telefon nemá diktafon? Nemá. Jedná se o to, že do těchto telefonů byla integrovaná podpora MMS, která je schodná jako u vyšších telefonů. To znamená že zbyl i diktafon. V menu. zprávy, nová zpráva, nová MMS. Potom znovu menu a vložit hlas. záznam. Telefon po stisknutí nahrát začne nahrávat calých 20 vteřin. Nahrávka se potom uloží do nové MMS.

 

V tuhle chvíly jediné co s nahrávkou můžete dělat, je uložit ji se zprávu mezi koncepty a nechat ji zabírat zbytečne moc místa. Nebo ji poslat. Po poslání jde uložit. Pokud nechcete zbytečně utrácet peníze, stačí rychle po stisknutí odeslat zprávu mobil vypnout. Pokud nemáte kredit vypínat mobil nemusíte. Po zapnutí mobilu bude zpráva uložená v Outboxu s červeným křížkem nalevo.

Zprávu otevřete a než telefon přestane hrát stiskněte tlačítko Menu-Uložit-Soubor-např. smil_vn_3.amr. Soubor se začne přehrávat a stačí jen uložit. Nahrávka se uloží do Média-zvuky.

Výhodou je že si do mobilu můžete uložit jakýkoli zvuk. Nevýhodou že zabírá bahrávka hodně místa a nejde dát jako vyzvánění. Zajímavé je že soubor AMR nejde stáhnout, a není ani v podporovaných formátech v materiálu z motocoderu.Tyto soubory ani nejdou stáhnout z wapu. Ale takto nahrané soubory se přehrávají v hlasitém reproduktoru. Proto nechápu, proč je tenhle formát "zablokovaný". Telefon by mohl podporovat i hlasité handsfree...

 Nahrávání mediálních souborů

T

Nastavení WAPu a MMS

Nejspíš máte motorolu od T-mobilu. Pokud máte např. Eurotel, můžete nastavení WAPu a MMS složitě hledat, a infolinka vám taky neporadí (kdyby neměli počítač tak nebudou umět ani pozdravit). Tak tedy hurá na www.motorola.cz . Výrobce zde posílá nastavení snad na všechny sítě světa. Stačí jít z homepage na mobilní komunikace, dále v pravo dole nastavení operátora. Po delším načítání pop-up okna vyplníte potřebné údaje, a je to. Nezapomeňte si napsat heslo. Do pěti minut by měla přijít nová zpráva prohlížeče(do mobilu:)). Vše odmačkáte, vyplníte heslo, a hurá můžete jít utrácet peníze. U MMA ale musíte bohužel zvolit nějaký jiný telefon. Motorola C450 a C550 již v seznamu není. Ale posílané zprávy by měly být kompatibilní.

Vyresetování telefonu

Jestli najdete v manuálu telefonů Nokia jen jedinou zmínku o resetování mobilu, buď neumíte číst, nebo máte horkou novinku kde světoznámě tvrdohlavý výrobce dostal rozum(ale hlavu za to nedám). Oproti tomu Motorola má možnosti hned tři. Dvě z nich jsou naprosto logicky skryté v Nastavení-Další nastavení-Základní nastavení. Dokonce se o nich píše v manuálu. Třetí možnost resetování nemám vyzkoušenou, ale pravděpodobně je ukrytá pod předním krytem, mezi tlačítkama pod nápisem RESET. Za jeho použití neručim. Mě vždy stačilo vyndat baterii.

Tvoření grooverů do motomixeru

Není nic jednodušího. Stačí jen obyčejný MID soubor, maximálně se šestnácti hlasy, a přejmenovat ho na *.bas. Potom stačí jen nějak umístit na internet a stáhnout do mobilu. Rozdělení hlasů na nástroje je v tabulce v dokumentu mediaguide, v downloadech. Ale zjednodušeně je to tak, že první 4 hlasy je první řádka v motomixeru, další 4 druhá atd..

Poškrábání displeje

Sklíčko displeje těchto sluchátek je docela náchylný na poškrábání. Je možnost na nich nechat ochrané folie z výroby, nebo se může udělat provizorní. Stačí k tomu izolepa, a jí polepi celý displej tak, aby mezi řadamy lepící pásky byly co nejmenší mezery. Existuje taky řada past na poškrábané displeje nebo koupit nový kryt, či koupit speciální pastu na poškrábané displeje. Stojí asi 60 Kč.

Opakovaný budík

Tohle je jenom takový malý tip jak na opakovaný budík. Jde jenom o to, že když si nastavíte budík, a chcete aby se zapínal každý den ve stejný čas, stačí maličkost. Když vám začne budík zvonit, tak ho vypnout červeným sluchátkem. Toť vše. Budík se "zruší" a zůstane stále zapnutý.

 

 

 

 

Untitled-1.gif

Úvod

Untitled-1.gif

Návody

Untitled-1.gif

Download

Untitled-1.gif

Odkazy

Untitled-1.gif

Zkušenosti

Untitled-1.gif

Java Hry

Untitled-1.gif

Skiny

 

 Conatact:

 E-mail

 kchaja@seznam.cz

 ICQ:

 331687276

 

Kvalitní přísluąensví k mobilním telefonům

Ankteta
Jak hodnotíte obsah
těchto stránek?
Super!!
38.7%
Dobrý.
20.5%
Ujde.
20.1%
Hrůza!!!
20.7%
Celkem hlasovalo: 1351