Ostatni

Zkušenosti

bar03_dot3x3_blue.gif

V týhle kategori jsou zkušenosti. Jelikož mám jenom Motorolu C450, nevim jak je to s C550. Své vlastní zkušenosti vložíte pomocí formůláře dole. Předem dík za každý příspevěk.

bar03_dot3x3_blue.gif

Vrzání krytu

Telefon mi asi po 3 otevření kryt začal naprosto nesnesitelně vrzat. Pokoušel jsem se to vyřešit podložením papírky, ale nepomohlo to. Nejlepší variantou by bylo okraje zadního krytu nějak pogumovat. A samotný tlačítka taky nic moc. Jsou celkem tvrdá, občas nezareagují a nahoře je jich moc. U Mot. C550 je to možná lepší...

Málo zakrytý displej

U motoroly C450 a C550 je sklíčko displeje na krytu hodně vystouplý a není nijak chráněný. Nejlepších výsledků jsem dosáhl, když dám mobil do kapsy i s klíčema. Diplej potom vypadá pěkně expresivně.

Málo utěsněný mobil, zanášení

Tyhle sluchátka mi připomínají vysavač. Po rozebrání je v nich tolik bordelu, že ucpává mikrofon natolik, že se zdá, že nemůže nic slyšet. Když se podívám na spodní konektory, je mi telefonu líto. Řešením je asi silikonový obal, nebo mobil nechávat doma v utěsněné místnosti s biologickou ochranou stupně minimálně 3:).

Nepřehlednost menu

Tenhle mobilní aprát má dokonale nelogicky uspořádaný menu. Naučit se v něm orientovat trvá celkem dlouho. A jak sem si přečet v jedné diskusi, tolik potvrzení, kolik je při odesílání sms, nemá ani atomovka. Kdo by taky hledal nastavení např. času v další nastavení, základní nastavení. Nebo jenom Motorolou opěvovaná personalizace je až v dalším nastavení. Možná že za to může nadměrná dávka alkoholu:)

Zprávy

Tak zprávy se na tomhle mobilu moc nepovedly. Nejhorší je klávesnice a slovník. Stačí se jenom trochu přemáčknout nad tlač. 1 a máte celou zprávu vymazanou. Klávesnice je taky celkem nepovedená. Hlavně že se musí hodně zmáčknout, aby zareagovala. Slovní iTap je kvůlipoužívaní háčků a čárek nepoužitelný

Vytrženo z diskuze na www.mobil.cz:

Posílání  SMS jasne - 1. zpravy, 2. Nova zprava, 3. Nova SMS(na vyber dopis MMS) 4. napsat zpravu (hlavne nemackata cervne tlacitko telefonu- smaze vse a ne jeden znak, jehoz mazaci tlacitko je nad tim ) 5. OK 6. seznam ( covek vybere ze seznamu ,me tez vadi, ze kdyz neni nektere pismeno, treba Q v seznamu obsazene a ja chci Roberta, neco to zakrici a musim do R dojed kurzorem) - 7. PRIDAT (covek muze vybrat vice lide, pak az) 8.HOTOVO 9. OK 10. HOTOVO 11. VYBRAT - poslat zpravu   TED KDYZ TO VYPISUJU SI UVEDOMUJU ZE JO TE JESTE VETSI MAZEC NEZ JSEM MYSLEL

Dá se to trochu zkrátit, když dáte k nové SMS klávesovou zkratku.

Chyba ve firmwaru

Chyb ve firmwaru je docela málo. Sice mobil občas zamrzne(tedy dost často), ale jde stále vypnout červeným sluchátkem(občas-podle návodu). Naprosto dokonalý je červený sluchátko při spuštěné java aplikaci. Při hraní např. fotbalu se člověk přemáčkne, a místo tlač.1 zmáčkne víc, tak při nahrávání rekordu to naštve. Ale má to taky výhody. Když se aplikace kousne, nemusí se čekat půl minuty jako u Siemense.

Další chybou ve firmwaru je u zpráv. Po otevření nějaké doručenky se pravému dialogovému tlačítku přiřadí smazat. Ale po jeho stisknutí se otevře editor pro odpověď. Že by taky objednávka ze strany operátorů?:) 

Omezení kapacity java a médií

Telefon má sdílenou paměť velikosti 3MB pro melodie, obrázky, témata a MMS. Volné místo se dá zjistit v menu k souboru.

Java aplikace mají svojí vlastní paměť o velikosti 1 MB. Výrobce dooporučuje maximální velikost aplikace na 100kB, maximální povolená je okolo 150kB. Dál je to omezeno na max. 5 nainstalovaných aplikacemi. Velikost volné paměti jde zjistit v menu nastavení JAVA, ale musí se brát v úvahu že rozbalené aplikace v sluchátku zabírají více místa. Ale stejně to maj ňák podělaný, pořád se to kraví. Mělo by se do telefonu vejít 500kB java aplikací.

Firmware

Firmware je vlastně takový operační systém telefonu. Bez něj by byl jen nefunkční krabička. Na svoji cenu jsou tyto mobily celkem stabilní a jejich rychlost je taky "dostačující". Při porovnání třeba se Siemensem M55 je Motorola všude rychlejší, až na spravování médií. Hodně rychlá je JAVA. V hodnocení JBenchmark získala C450 1150 bodů, C550 1395 bodů. Pro porovnání Siemens M55 651 bodů a Nokia 3100 794 bodů.

Poslední verze firmwarů(asi):

C200

AS112140

C300

TA02_G_06.04.40R

C350

C350_G_09.04.37R

C450

E380_G_0A.03.62R

C550

R_321_G_0A.10.27R

Zdroj www.mojemotorola.cz

Firmware zjistíte přes menu-nastavení-status telefonu-další info-verze softwaru

U podrobné specifikace na motocoderu je motoroly C450 a C550 cituju:

Technology: WAP 2.0, J2ME, SMS, EMS, MMS, AOL/OICQ IM

Kdo ví co je v novém firmwaru... Dodatek: Funkce AOL/OICQ IM je přistupná i ve starších verzích firmwaru, ale česká verze telefonu je má zablokované. Sice jsou odblokovat pomocí seemů, ale setjnak se mi je nepovedlo zprovoznit.

Nastavení kontrastu

Nastavení kontrastu je u těchto telefonů s horším pasivním displejem velké dilema. Pokud je kontrast vyšší, displej vypadá lépe, ale je hůře čitelný na sluníčku a pokud je na spodní hranici, při rozsvícení mobilu je hůře čitelný. Nejlepší je tedy zlatá střední cesta a to na hodnotu 3.

Výdrž baterie

Výdrž baterie u těhle telefonů hodně závisí na jeho používání. Pokud telefon nepoužívám a má dobrý signál, vydrží přibližně 5 dní. Nejvíc ji žere vyzvánění, displej a jeho podsvícení, kominikace se sítí atd... Nejspíš taky chipset má velkou energetickou náročnost. Při hraní java her, kdy komunikace se sítí je minimální, telefon vydrží nabitý max. 1,5 hodiny.

Nakonec pár rad na nabíjení baterie. Jak jsem zjistil z mnoha článků o vlastnostech baterií, baterie Li-lon nemá žádný paměťový efekt, tudíž se nemusí nabíjet při vybité baterii. Dokonce ji víc prospívá, když se nenechává úplně vybít. Nejlepší je ji nabíjet, když je na telefonu jedna čárka.

C550

TVyskytli se zkušenosti s C550, a to takové, že když se vymazaly nějaké originální mediální soubory z telfonu, tak to rozhodilo kompletně jejich názvy, a u telefoního seznamu, kde byly tyto melodie použity zase docházelo k zamrznutí, Proto jednoduchá rada: nemažte je:)
Dál se vyskytl problém s tím, že pokud se odblokovalo stahování java, tak zmyzela složka media a motomixer(asi), ale zpatky se to vrati zase po zablokování. Tak to jenom kdyby se vám něco podobnýho stalo..

Rekordy ve hrách

Protože od vírobce nainstalované hry neumí posílat výsledky, nevadilo by udělat takovou malou hitparádu. Svoje výsledky můžete poslat přes formulář níže.

Kick champion

105 (Pvdl(znovu:))

Mahki

606 500 (Mudr)

Lovení rybiček na C450 není.

 

jméno:

email:

http://

text:   

 

 

Untitled-1.gif

Úvod

Untitled-1.gif

Návody

Untitled-1.gif

Download

Untitled-1.gif

Odkazy

Untitled-1.gif

Zkušenosti

Untitled-1.gif

Java Hry

Untitled-1.gif

Skiny

 

 Conatact:

 E-mail

 kchaja@seznam.cz

 ICQ:

 331687276

 

Kvalitní přísluąensví k mobilním telefonům

Ankteta
Jak hodnotíte obsah
těchto stránek?
Super!!
38.7%
Dobrý.
20.5%
Ujde.
20.1%
Hrůza!!!
20.7%
Celkem hlasovalo: 1351