Download

Download

USB driver

Programy pro správu mobilů

Stahování J2ME z  počítače

Média

Pro vývojáře

Omlouvam se za chaotičnost této sekce :/

bar03_dot3x3_blue.gif

USB driver

Tady najdete programy pro motorolu. U motoroly C450, C550, C350 je integrovaný hardwerový GPRS modem (4+1), připojitelný přes obyčejný mini USB kabel. Bohu_el na internetu nejsou nikde ke stáhnutí ovladače. Po dlouhé době se mi ho podařilo najít na Kazee. Je také potřebný pro ve_kerou komunikaci mobilu s počítačem (ostatní programy). Nelekněte se názvu. Ovladač není jen pro motorolu C350 ale je kompatibilní i se v_emi ostatními modely céčkové řady s GPRS modemem. Pod linuxem jsem jej nikdy neinstaloval ale měl by fungovat jako obyčejný USB modem(telefon podporuje standartní ati příkazy). V_echny zde uvedené programy by měli být kompatibilní I s C650, V220, V180 a dal_ími telefony se standardem P2K.

Motorola C350 USB driver

Download (1,2 MB)

Postup instalace: Stáhněte soubor. Nainstalujte ovladač podle pokynů v instalátoru. Jakmile jste ovladače nainstalovaly připojte mobil přes miniUSB k počítači. Windows by měl okam_itě najít neznámé zařízení např. motorola C450 a sám si ovladače nainstaluje. Potom stačí jen vytvořit nové připojení. Měl by fungovat pod v_emi Windows(kromě 95 a 3.11:).

Pozor: Při instalování modemu se mi nastavil Com port mobilu stejný jako u dialupového modemu. Nepovedlo se mi ho nijak změnit. Jediná mo_nost jak zprovoznit modemy, je zakázat v_dy ten modem který nepou_íváte(vlastnosti tento počítač, správce zařízení, modemy, zakázat).

Ovladač Win98

Ovladače pro windows 98 a windows 98 SE. Instalují se tak, _e se rozbalí samorozbalovací archív a v dialogu k hledání nového hardware se vybere cesta s rozb. soubory. Mě osobně fungoval ve win 98 bezproblémově instalační program v_e.

Windows 98 drivers

Download (275 kB)

P2K ovladače

Motorola C350 USB driver(XP)

Download (23 kB)

 Pod linuxem by měl telefon pracavot jako obyčejný dial-up USB modem.

Programy pro správu mobilu

P2K Tools

P2K Tools ve verz 0.5 obsahuje ATI mód, který dovoluje spravovat telefoní seznam, diář, zprávy atd...
Jsou ve dvou verzích. Chcete-li je stáhnou, dejte podrobnost.

Podrobnosti


Motorola Manager

Jediný Motorola C350/C450/C550 software se kterým se mi podařilo dostat něco z telefonu. Umí pracovat se zprávami, s telefoním seznamem, diářem a je_tě hromadu dal_ích věcí. Potřebuje nainstalovaný USB modem. Nověj_í verze pracuje celkem spolehlivě.

Motorola_Manager_0.1.4.5.zip

Download (0,9 MB)


Mobil Edit

Vět_ina univerzálních programů pro správu mobilních telefonů po nainstalování USB modemu umí s telefonem pracovat. Stačí jen správně vybrat com port (vět_inou COM3). Mají v_ak problémy. Jediné co umí je načíst základní informace o mobilu. Jedním z nich je MobilEdit(6MB) volně stáhnutelný na www.mobiledit.com. Nejnověj_í verze má dokonce podporu C*50, ale umí jenom pracovat se seznamem. Pokud chcete synchronizovat i zprávy a diář s počítačem, mů_ete si kopit originální programy, nebo zkusit Motorola Manager.


P2K Pemaster

Tenhle skoro nepou_itelný program pro tento mobil je z olomouce, ale ne_el jsem ho z ji_ní ameriky. Je pro motoroly céčkové řady celkem nepou_itelný, ale umí jí aspoň najít a zjistit IMEI atd... Je vyvynut pro motorolu T720/i. Tudí_ tenhle program je jenom pro hračičky, co nemaj co dělat. Po spu_tění stačí vybrat jen conect a vybrat na kterém portu je nainstalovaný USB modem.

P2K Pemaster

Download (0,7 MB)

 

Stahování J2ME z počítače


Product support tools 6.0

Podařilo se mi na P2P emule najít servisní program motoroly (Product support tools 6.0 and patch). Po slo_itěj_í instalaci bezproblémů načítá adresáře zprávy atd..., a umí je zálohovat. Je zabalený s ostatními programy a má asi 16MB a je asi nelegální, proto zde není ke stáhnutí. Najdete ho pokud dáte hledat motorola C450. Umí odblokovat stahování JAVA aplikací z počítače. Je to originální software Motoroly. Ke st_ení je například zde:ProductSupportTools. Nebo z www.motoclub.com.

Návod:
 
Stáhněte product support tools a ovladače P2K(tady nebo tady). Ovladače někam rozbalte, nainstalujte Product Support Tools. Připojte telefon a pokud nemáte nainstalovaný ovldače pro motorolí modem, nevadí. Odklikejte storno, PST si je stejnak přeinstaluje. Spus_te PST a kdy_ si sám nenajde k P2K ovldačům cestu zadejet ji ručně.
V nabídce file dejte new. V okně vyberte Kjavafile(ikona _álku s kafem). Klikněte na ikonku s mobilem a _ipkou směrem od něj. Teď se uká_e jestli jsou ovladače nianstalovány správně. Jestli v_e proběhlo správně, v podokně klikněte na tlačítko Enable/Disable Java App Loader Menu. A jeto. Nahrávat aplikace mů_ete pře Midway.


P2K Tools 0.7

Znovu nová verze P2K Tools. Oproti 0.6 je trochu vylep_en vzhled, přidány funkce Kjava(nějak mi nefungovaly:( ) a několik nových polo_ek v other features(např. odblokování rhythm lights).

P2KTools07.zip

Download (1,6 MB)


P2K Tools 0.6.4.12

Tentokrát je v ní vylep_eno oproti star_í pár věcí v AT modu(např. se mi povedlo načíst diář) a dále je upraveno několik věcí v P2K modu(přidáno P2K info, upraveno other features). Jinak v_e je stejné jako u star_ích P2K tools. Stále ale zůstává problém  s náhledem souborů.

P2KTools_0_6.zip

Download (1,1 MB)


P2K Tools 0.5.1.18

Nová verze P2K Tools, které je přidáno hromada dal_ích funkcí. Byl jim přidán ATI mód, co_ znamená, _e s programem nyní mů_ete pracovat se seznamem, zprávami, diářem atd. Bylo ji také přidáno několik funkcí v P2K módu a to hlavně vytváření témat. Dále přibylo několik skrytých funkcí, které lze odblokovat, např. dal_í 2 chatovací programy, které stejně v čr nefungujou. Zbytek je stejný jako u star_í verze, proto je následující odstavec jenom zkopírován. Bohu_el tato nová verze nefunguje na 100% spolehlivě, proto zde nechávám i tu starou. Ale ani stará není dokonalá (např s motorolou C550 se vyskytli problémy).

S tímto programem se dá také odblokovat java menu. Je daleko men_í a přehledněj_í, a jdou s ním i spravovat media v mobilu. Po spu_tění programu vás to vyzve k hledání ovladačů, Ketré jsou v podadresáři programu drv.
Samotné odblokování je věci chvilky. Vyberte swith to P2Kmode. Klikněte na talčítko conect a počkejte ne_ se telefon připojí. V zálo_ce Other features a podzálo_ce Java za_krtněte java app. loader. Potom stačí jen kliknout na tlač. set a telefon restartovat. Hurá a u_ mů_ete jít nahrávat hry přes Midway.

P2KTools2.zip

Download (1,4 MB)


P2K Tools 0.0.1.6

P2KTools.zip

Download (1,4 MB)


Motorola Service Software 3.5.8 - FREE FOR ALL

Dal_í program kteý jsem na_el na internetu. Umí s mobilem docela dost věcí (odblokovat JAVA, nahrávání firmware atd..). Program ale po spu_tění nainstaluje virus DiskKiller, který kompletně zformátuje harddisk. Pokud program někde najdete, a podlehnete poku_ení ho vyzkou_et, přečtěte si návod ke zamezení nainstalování viru. Nové verze programu ale nemusí mít jenom jeden virus. V_echno je jenom na vlastní nebezpečí.


Motorola Midway

Abyste mohli nahrávat aplikace, musíte to nejprve odblokovat. Návod přes PST zde.
Postup nahrávání je stejný jako u  motorol vy__í třídy. Nejprve odpojíte kabel a v menu telefonu <nastavení JAVA><sta_ení apl. JAVA> a poté připojíte kabel(musí být nainstalován modem telefonu-ovladač přilo_en u programu). Objeví se tabulka připojení JAL aktivováno. Potom spustíte na počítači program MIDway a nastavíte com port telefonu(modemu). Bývá vět_inou COM3 nebo COM4. Nastavení ve file-setings. Podrobný popis je u programu. Program je sta_ený ze servru www.motocoder.com spadající pod Motorola, inc.

Motorola_MIDway_v2.8.zip

Download (0,3 MB)


Jad generátor

K tomu, aby jste dostali do mobilu JAR soubor(samotná aplikace) potřebujete mít vytvořený soubor JAD. Proto je zde ke sta_ení JAD generátor. Postup vytvoření je jednoduchý. Stačí přetáhnout(např. v exploreru) JAR soubor na Jad Generator(nemusí být ani zpu_těný).

JADgenerator.zip

Download (0,3 MB)


Určitě se taky hodí knihovny z Nokie, pro zprovoznění aplikací pro telefony Nokia.

Při odblokování stahování u C450/C550 nejspí_ přijdete o záruku.
 

Média


Nakonec jedna smutná zpráva. Pro motoroly céčkové řady neexistuje oficiální program pro stahování fotek z mobilu. Motorola céčkové řady totí_ nepodporuje M-service jako dra__í motoroly. K breku:)


P2K Tools

P2K tools je výborný program pro sprábu médií na motorolách céčkové řady. Bohu_el funguje jen pod win XP, a umí  také přehledně editovat seemy, odblokovávat skrytá manu atd...
Jsou ve dvou verzích. Chcete-li je stáhnou, dejte podrobnost.

Podrobnosti


P2Kman

Jediný způsob, jak do telefonu, nebo z telefonu něco dostat je přes ruský program P2Kman. Jeho pou_íváním ale ztrátíte záruku. Program umo_ňuje přímo přístup do systémových adresářů. Proto je hodně nepřehledný a jeho pou_íváním mů_ete mobil nenávratně po_kodit.

Pokud chcete program zprovoznit, zále_í hodně na operačním systému. Musí se toti_ nainstalovat speciální ovladače (motorola USB modem nestačí).

Win 98:
U windows 98 je ke zprovoznění P2Kmana stáhnot ProductSupportTools. Jedná se o vět_í program (13MB), ale po jeho nainstalování máte jistotu, _e bude fungovat. Po nainstalování PST se začnou instalovat ovladače. Pokud to nemů_e nějaký ovladač najít, stáhněte je_tě balík  P2K_driver_2.3.zip. Kdyby vám cokoliv ne_lo, napi_te mi na mail.
Potom je je_tě mo_nost nainstalovat jenom ovladače P2K_driver_2.3.zip, ale nemám to odzkou_ené. Stáhněte balík s ovladači a rozbalte jej. Spus_te P2Kman_pst a po spu_tění se začnou instalovat ovladače.
Pro win 98 je potřeba stáhnou P2Kman_pst. Není tak přehledný jako P2Kman, který pod Win 98 nefunguje.

P2Kman_pst.zip

Download (0,2 MB)

P2K_driver_23.zip

Download (0,2 MB)

Pokud proběhla instalace ovladačů v pořádku, mů_ete začít s programem pracovat. Bohu_el nefunguje úplně správně. Po del_ím spu_tění se otevře okno aplikace se v_emi soubory v mobilu.
Pokud chcete nějaký soubor z mobilu stáhnout(vyfocený obrázek), klikněte na soubor a dejte Download file. Ignorujte chybovou hlá_ku a dejte znovu download file. Soubor se stáhne a objeví se výzva k ulo_i jako.
Upload souborů do mobilu je taky nepohodlný. Nahrávání sice proběhne úspě_něě, ale lze uploadovat pouze jediný soubor. Po dokončení se znovu načítá FileList, co_ trvá asi 15 sekund.

Win XP/2000:
K
e zprovoznění pod win XP stačí stáhnout ovladače P2K_driver_2.3.zip a nainstaloévat je. Potom stánout P2Kman. Bohu_el pod Win XP s programem nemám zku_enosti(sám mám win98), proto jediné co pro vás mů_u udělat, je dát ke sta_ení ovladače a _e program nemá chyby jako P2Kman_pst. Jediné co vím je, _e není potřeba naianstalovat PST. Dal_i ovladače. Nebo mů_ete zkusit "diskuzi" ve zku_enostech od Moon44.

P2Kman.zip

Download (0,2 MB)

P2K_driver_23.zip

Download (0,2 MB)

Pár rad: Pokud mo_no nemazejte soubory o kterých nevíte, na co jsou. Mů_e se jednat o sytémové soubory, důle_ité pro chod mobilu. Soubory v adresáři /a/tmp/ mů_ete bez obav smazat. Jsou to jen dočasné soubory.
Pokud chcete do telefonu nahrát nějaké obrázky, nahrávejte do adresáře /a/mobile/picture/ (vyplňte do upload path). Melodie se nahrávají do adresáře /a/mobile/audio/. Soubory se sice nahrají, ale nejdou pou_ít jako vyzvánění. Proto nastavte profil vyzvánění na tichý a vyma_te MyToneDB.db. Telefon vypněte a zapněte(vytvoří si novou databázi). V P2Kman pro win XP je nějaká speciální funkce, ale nemám ji odzkou_enou, proto napi_te své zku_enosti. Dal_í informace ve zku_enostech v "diskuzi" od Moon44.
 Program taky umo_ňuje stahovat nebo měnit Seemy. Jedná se o interní informace mobilu, a jde s nima zjistit odblokovací kód..., nebo odblokovat skryté funkce. Jejich pou_ívání je ale slo_ité proto v_e jen na vlastní nebezpečí.

Za rady děkuju Moon44 a Vhyza.


P2K Explorer

Dal_í P2K program, tentokrát je nejvíce podobný Windows exploreru. Umí v_echny potřebné funkce se soubory a podporuje také drug and drop(přetahování souborů např. z průzkumníku). Dále je výhoda v tom, _e program po ka_dém nahraném souboru nenačítá znovu adresář telefonu, ale logicky si je sám přidá.
Stejné jako u windows exploreru jsou např. tlačítka pro adresář vý_e, zpět, vymazat, nový adresář atd.

P2K explorer(com.rar)

Download (6 kB)


P2K Plugin do Totall commanderu

Plugin do windows commanderu. Funguje tak, _e se vám ve win commanderu v polo_ce Ostatní počítače objeví Polo_ka Motorola P2K. Po jejím otevření se připojí telefon a stáhne se file list telefonu. Se soubory pak lze provádět v_chno jako se soubry na lokální disku. Funguje např. i náhled, pouze u C450 a C550 nelze vytvářet nové adresáře, ale k čemu, _e? Jednodu_e geniální:)

Instalace: Nejdříve přilo_ený balíček rozbalte do adresáře Total Commanderu(napřiklad TotalCommander/Plugins/MotoP2K). Poté dejte v TC menu konfigurace - Nastavení - v levém panelu polo_ka Funkce - tlačítko Moduly SS. V novém okně Přidat a vybrat adresář s pluginem a soubor MotoP2K.wfx.Obrázek V_e odsouhlasit a restartovat Total commander. Po novém spu_tění by se měla objevit polo_ka Moto P2K Obrázek.

Sice je instalace trochu slo_itěj_í, ale stojí za to:)

MotoP2KTC.zip

Download (59 kB)


Obrázky a melodie lze jenom stáhnout nebo ulo_it z příchozí MMS. Melodie a obrázky nejdete např. na www.mobilomania.sk; www.redboss.cz, portály mobilních operátorů nebo na www.motorola.cz a na spoustě amatérských stránkách.

Java hry pro nověj_í motoroly najdete zdarma na www.javamobile.cz; www.redboss.cz. Placené potom na www.motorola.cz. Pro tyto telefony jinak _ádná firma nevyvíjí hry. Fungují jen java hry pro telefony Generic. Balíček generic java her pro motorolu T720 najdete na www.mojemotorola.cz (Ke sta_ení-Java hry). Vět_ina z nich by měla fungovat, ale kvůli malému displeji některé nejsou hratelné.

Knihovny pro aplikace dříve určené pro nokii. Sice s nima zvuk nerozchodíte, ale aplikace funguje. Motorola  C450/C550 má stejný rozli_ení jako nokia 3510i, ale zobrazuje dole radek pro popisek funkcnich klaves. Proto jsou některé hry nehratelné. Knihovny zkopírujte do kořenovýho adresáře aplikace(JAR souboru), např přes Total Comander, který s JAR soubory pracuje jako s archivy. Potom musíte přepsat velikost JAR souboru v JAD souboru(MIDlet-Jar-Size) v bytech.

Knihovny z Nokie(com.rar)

Download (6 kB)

Bohu_el pro vytvoření tématu je potřeba stáhnout speciální program, a aby fungoval musíte stáhnout Java Media Framework, a celkově stáhnete asi 15MB.

MMS 1.5 Windows


Animované ikony z menu

Pro zajímavost jsou tu ke sta_ení v_echny animované ikony z menu, které jsem stáhl z mobilu přes P2Kman. Jsou docela zajímavé, proto_e vět_ina z nich se v mobilu vůbec neukazují. Jejich přepsáním jde taky mobil více "personalizovat":)

Animicons.zip

Download (30 kB)


Convertor do amr

Telefon podporuje ve skutečnosti dva zvukové formáty. První je midi, který telefon pou_ívá i pro nejobyčeněj_í vyzvánění. Dal_ím formátem, o kterým se moc neví je AMR. Je standartně pou_íván v MMSkách ale malým trikem jde ulo_it do médií. Jsou to normální reálné zvuky jako např. mmf, wav či mp3. Nejdou v_ak nastavit jako vyzvánění(je asi hardwarově náročný na přehrání) .
Pkud v_ak máte zprovozněný P2Kmana není nic jednodu_ího ne_ si do telefonu nějaký nahrát. Soubory AMR jsou velmi malé oproti např wav, ale pořád umí s pamětí zatočit. 5 minutová písnička má např. okolo 300kB. Tímto způsobem jse do telefonu dostat okolo 6 písní a máte malý MP3 přehrávač:) Melodie se přehrávaj ve velikém reproduktoru a sice nejsou tak hlasité jako mid melodie, ale pro bě_ný poslech to stačí. Stejným způsobem jdou z mobilu I stahovat nahrávky.

MIK Soft Mobile AMR convertor

Výborný program pro převod MP3 do AMR. Bohu_el ale neumí převádět AMR do MP3, ale celkem jsem to je_tě nevyu_il. Instalace má asi 1 MB a jeho ovládání je vzcelku jednoduchý.

MobAmrCon14-setup.zip

Download (664 kB)

 

Jiný způsob na vytvoření AMR souboru z MP3:
Bohu_el je to celkem slo_ité, proto nejdřív zkuste stáhnout ukázkové amr soubory. Soubor MP3 je třeba převést do formátu wav. Nejvíc z vás asi má  známý WinAmp. Proto popí_u postup v něm.
Nejprve klikněte kdekoliv na malou sinusoidu v rohu a v roletovém menu vyberte Options-Preferences a v okně vyberte Output. Klikněte na Nullsoft disk writer a configure. Nastavte si adresář kam chcete wav soubory ulo_it.
Důle_ité je nastavit convert to format: formát - Standartně PCM, atributy: 8 000 Hz; 16 bitů; mono. Pokud dáte jiný výsledný zvuk bude znít pří_erně. V_ude odklikejte OK a otevřete soubor který chcete převést. Nelekněte kdy_ se začne rychle přehrávat. Pokud to včas nestopnete převede se celý. Potom nezapomeňte v output znovu nastavit Direct sound output. Je to takové nouzové ře_ení. Daleko lep_í je pou_ít návod z www.mobilmania.cz nebowww.mobilmania.cz.
Stáhněte AMR convertor a rozbalte jej. Do adresáře s programem  zkopírujte wav soubor. Editujte soubor con_wav2amr.bat a přepi_te např. test_input.wav na název va_eho souboru. Stejně přepi_te I výstupní soubor. Spus_te tento bat soubor a počkejte ne_ program skončí. Výsledný AMR soubor přes P2K mana zkopírujte do mobilu. Mo_ná to jde I stáhnou z wapu, ale jeliko_ nemám nikdy kredit, tak jsem to nezkou_el.

AMRConverter.zip

Download (160 kB)

Nějaké AMR soubory

Download (650 kB)

 

Ostatní

Soubory jsou sta_ené ze servru motoroly pro vývojáře www.motocoder.com, spadající pod Motorola, inc.

Podrobná specifikace telefonu Motorola C450.

SS_C370_C450.pdf

Download (0,2 MB)

Podrobná specifikace telefonu motorola C550.

SS_C550.pdf

Download (0,2 MB)

Podrobná přiručka pro vývoj JAVA aplikací a o pou_ívání jejich speciálních API příkazů.

C370_450_550_Developer_Guide_V6.pdf

Download (0,9 MB)

Dal_í a poslední dokument je asi nekzajímavěj_í. Popisuje se v něm jak vytváře nové soubory k mixování pro MotoMixer, nebo jak vytvářet témata.

MG_C370_450_550_Final.pdf

Download (0,3 MB)

Specifikace WAP 2.0 který podporují motorola C450 a C550. Sta_eno ze servru www.wapforum.org .

Wap2.0.pdf

Download (0,2 MB)

Na servru www.motocoder.cz je také k dispozici vývojové prostředí pro J2ME. Pro sta_ení je potřebná registrace.


P2K Advanced Editor

Tento program slou_í k úpravé seemu 0032, a silnou stránku je obrovské mno_ství těchto úprav. Bohu_el se mi nepovedlo s ním úpravy také zapsat, tak jsem musel v_e dělat ručně přes P2K tools. Jen pro zku_ené! Je_tě jedna rada: v_e si zálohujte!

P2KAE.zip

Download (1,3 MB)

Funlight

Soubor funlight.pat pro motorolu C450/C550:

Funlight.zip

Download (0,02 MB)

Ostatní soubory funlight(pro jiné telefony) a funlight editor:

Funlights.zip

Download (0,2 MB)

Hadrwarové schéma telefonu

Hardwarové schéma telefonu Motorola C450

HardwSC450.rar

Download (0,9 MB)


 

 

 

Untitled-1.gif

Úvod

Untitled-1.gif

Návody

Untitled-1.gif

Download

Untitled-1.gif

Odkazy

Untitled-1.gif

Zkušenosti

Untitled-1.gif

Java Hry

Untitled-1.gif

Skiny

 

 Conatact:

 E-mail

 kchaja@seznam.cz

 ICQ:

 331687276

 

Kvalitní příslušensví k mobilním telefonům

Ankteta
Jak hodnotíte obsah
těchto stránek?
Super!!
38.7%
Dobrý.
20.5%
Ujde.
20.1%
Hrůza!!!
20.7%
Celkem hlasovalo: 1351